Вивчення жанрової герменевтики

11-13 лютого в інституті відбулася сесія присвячена жанровій герменевтиці. Викладач – Володимир Картаєв.

Ви напевно не раз чули, що для тлумачення потрібен контекст. Саме жанр і є тим «літературним контекстом», який так потрібний для правильної інтерпретації прочитаного.

Іншими словами жанри – це категорії літератури, кожна зі своїм тоном та технікою написання.Різноманітні жанри інформують все наше життя, хоча ми рідко визнаємо їх присутність. Починаючи з того, як ми інтерпретуємо фільми до літератури, жанр скрізь працює у фоновому режимі. Однак, коли мова заходить про Біблію, зачасту ми майже повністю ігноруємо жанр. Хоча кожна з біблійних книг має жанр і піджанр; іноді жанри навіть розмиті в межах однієї книги, тому це і вимагає характерних методів дослідження.

Саме з його допомогою можна правильніше зрозуміти різницю між однією біблійною книгою та іншою. Це перекриває культурно-історичний дисонанс та наближує на крок до пізнання того, що зрозумів би під цим древній читач.

У процесі навчання студенти програми “Біблійні дослідження” шукали ключі інтерпретації до таких жанрів як мудрість, пророчі книги, послання, історія, поезія та інші, щоб краще розуміти біблійний текст в його різних типах та робити проповіді більш ефективними та насиченими.