Історія Створення
ВІРА. ЗНАННЯ. ДІЯ

Від ідеї до реалізації…

Довгий шлях починається із першого кроку. Цим кроком у ЗХІ було бажання розвитку служіння та поширення Місії Бога у всіх можливих напрямках суспільства, охоплючи різні верстви населення.
Освіта – це потужний інструмент для змін. Здобуваючи її, християнин оснащується здібністю зустрічатися із іншими думками і не уникати “незручних запитань”. Має здатність бачити не лише проблему, а знаходити її вирішення, прокладати напрямок для розвитку сфери, формувати християнський світогляд, який стане початком добрих змін від життя окремої особистості до суспільних перетворень. Поглиблення знань про Господа, які збудовують віру у Нього, відкривають бачення у здійсненні Великого доручення Христа.
Першим кроком у започаткуванні християнського навчального закладу стала праця Федоранича Валерія над магістерської роботою “Особливості інтеграції випускників євангельських богословських навчальних закладів в помісних церквах України”. Вивчення питання реалізації випускників наштовхнуло на пошуки цілісного підходу до освітнього християнського процесу. Більше того потреба помісних церков у служителях постала викликом та сигналом особливої необхідності в християнських освічених цілеспрямованих послідовників Христа.
Так як Закарпатський регіон слугує майданчиком для діалогу різних культур, релігій та світоглядних позицій, освіта є з’єднуючим фактором розкриття християнської ідеї та інструментом у здійсненні Місії Бога.
2018-2019 роки стали точкою відліку започаткування Закарпатського християнського інституту через формування адміністративної команди, підготовкою документації, планування освітньої програми.
Осінь 2019 р. – відбулась перша сесія програми “Бакалавр практичного богослов’я” у групи в кількістю 24 студенти.
Кінець 2019 р. – офіційне затвердження Статуту ВДНЗ “Закарпатський християнський інститут”
Весна 2020 р. – розробка навчальної програми “Біблійні дослідження”
Літо 2020 р. – планування курсу “Жестової мови”
Осінь 2020 р. – набір студентів на курс “Жестової мови” – 12 студентів, “Біблійні дослідження” 15 студентів, “Бакалавр практичного богослов’я” – 17 студентів.
Рухаємось далі в процесі реалізації освіти, яка стане платформою, на якій зустрічаються церква, академічність та суспільство.